Podokręg Zabrze

MTS Knurów z dwoma dyscyplinami

23/06/2020 11:00 Barbara Knebel

Mirosław Czech – Prezes Klubu MTS Knurów.


- Czy żałuje Pan, iż 13 maja zostały podjęte decyzje o zakończeniu rozgrywek?
Oczywiście, że żałujemy, iż sezon zakończył się w taki sposób. Udało nam się dobrze przepracować zimę i było dobre nastawienie dziewcząt do rywalizacji.
 
- Ile treningów w tygodniu zaplanowanych zostało dla drużyny występującej w III Lidze Kobiet i ile zawodniczek - średnio - w nich uczestniczy?
Z reguły drużyna trenuje t r zy razy w tygodniu, obecnie niestety tylko raz. Zawodniczki uczestniczą również w zajęciach z drużyną oldbojów, gdyż w klubie posiadamy taki zespół.
 
- Posiadacie również drużynę w II Lidze Futsalu...
Tak, zgadza się. Zespół ten powstał głównie z obecnych lub byłych zawodników z zaprzyjaźnionych klubów. W trakcie sezonu trenuje około 15-20 zawodników.
 
- Ilu zawodników jest zgłoszonych w MTS-ie?
Posiadamy około 50-60 zawodników. 
 
- Jaki obiekt ma Pan do dyspozycji w okresie letnim, a gdzie trenujecie zimą?
Mamy możliwość rozgrywania meczów mistrzowskich na boisku trawiastym, natomiast cały rok skorzystamy z boiska ze sztuczną nawierzchnią. Poza tym w sezonie zimowym mamy do dyspozycji halę w Szczygłowicach i nowo wybudowaną halę w Knurowie.  
 
- Jak zawodniczki spędzały czas podczas pandemii?
Nasze dziewczyny założyły zamkniętą grupę w mediach społeczniościowych i starały się trenować online. Pracowały głównie nad siłą i stabilizacją. Kto miał możliwość trenował z piłką.
 
- Jak układa się współpraca na linii MTS Knurów – Urząd Miasta Knurów?
Jak do tej pory relacje z samorządem były chyba dość dobre, choć w większości ograniczają się do dotacji, jakie są przekazywane klubom sportowym. Możemy też na preferencyjnych warunkach wynajmować obiekty sportowe od MOSiR-u. 
 
- Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek byłby dla Was optymalny? 
Myślę, że rozpoczęcie rozgrywek z końcem sierpnia czy początkiem września jest jak najbardziej do przyjęcia, tak jak to miało miejsce w poprzednich sezonach.
 
- Czy  zaplanowaliście letnie obozy sportowe? 
W tym roku z uwagi na zaistniałą sytuację nie organizujemy obozu sportowego.