Podokręg Zabrze

Człowiek orkiestra w Łączy – Piotr Marondel

24/06/2020 11:00 Barbara Knebel
Piotr Marondel – Sekretarz Zarządu w klubie LKS Leśnik Łącza. Wieloletni działacz, zawodnik klubu – jednym słowem człowiek orkiestra z Łączy.
 
 
Chciałbym na wstępnie uwzględnić jak cenna jest praca społeczna członków stowarzyszenia oraz inicjatywy własne zawodników tj. organizacja zrzutki, czy prowadzenie naboru przez internet. W zakończonym właśnie sezonie udało nam się pozyskać sponsora - sklep z suplementami diety GuruFitness.pl, który w zamian za reklamę na koszulkach zapewnił zawodnikom odżywki i bidony.
 
Warto również wspomnieć, że obniżenie opłat za udział w rozgrywkach i uproszczenie badań lekarskich dla zawodników w znacznym stopniu ułatwiły klubowi funkcjonowanie.

- Co Pan sądzi o zakończeniu sezonu 2019/2020?
Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zawodników, była to jedyna słuszna decyzja. Oczywiście, że zawodnicy żałują, że nie mogli rozegrać rundy wiosennej.     
 
- Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek byłby dla Was optymalny?
Z powodu wyjazdów wakacyjnych, optymalnym terminem rozpoczęcia rozgrywek byłby koniec sierpnia. Trzeba też pamiętac o tym, że w dalszym ciągu jest duża liczba zachorowań na Śląsku, a niepewna sytuacja w wielu zakładach pracy będzie miała wpływ na kadry zespołów.
 
- Ile jednostek treningowych zaplanowano dla drużyny seniorów występującej w Eurotech Klasie C?
Drużyna wróciła do treningów 18 maja. Początkowo ze względu na ograniczenia w treningach brała udział mniejsza ilość osób.  Obecnie trenujemy dwa razy w tygodniu z zachowaniem wymogów sanitarnych. W zajęciach uczestniczy średnio 15 zawodników. W sobotę 20 czerwca, rozegraliśmy pierwszy sparing z Koroną Krępna - drużyną grającą na co dzień w opolskiej "okręgówce". 
 
- Klub LKS Leśnik Łącza nie posiada aktualnie żadnej drużyny dziecięco-młodzieżowej. W ubiegłym roku było inaczej?
Do ubiegłego roku posiadaliśmy sekcję trampkarzy, która grała w gminnej lidze, jednak z przyczyn demograficznych przestała istnieć. W ubiegłym roku najmłodsi zawodnicy z seniorki wygrali turniej Halowej Ligi Podokręgu Zabrze w kategorii juniorzy. 
 
- Jak wygląda wasza baza treningowa w Łączy?
Trenujemy na własnym boisku trawiastym. Korzystamy również z Orlika w Gliwicach. W zimie Gmina Rudziniec bezpłatnie udostępnia nam halę sportową.
Przerwę związaną z pandemią wykorzystaliśmy do bieżących prac na obiekcie tj. dosianie trawy, naprawę ogrodzenia oraz wiat zawodników rezerwowych, konserwację elementów drewnianych na obiekcie, czyli scenę oraz zadaszenie. Obecnie planujemy wymianę części ławek dla kibiców.
 
- Jakie macie plany na przyszłość dotyczące drużyny seniorów?
Oczywiście udział w rozgrywkach Eurotech Klasy C i ustabilizowanie kadry zespołu, aby była w stanie podjąć walkę o awans. 
 
- Co zmieniło się w Pana klubie w związku z pandemią?
Obiekt sportowy w Łączy był zamknięty, a zawodnicy mieli wolne. Obecnie głodni gry wrócili do treningów. I oby wszystko powoli wracało do normy.
 
- Czy gmina pomaga wam utrzymać otrzymaną dotację?
Klub utrzymuje się w głównej mierze z dotacji Gminy Rudziniec. Współpraca z Gminą układa się bardzo dobrze. Aktualnie podpisaliśmy aneks do umowy realizacji zadania publicznego, który pozwala nam utrzymać dotację. W aneksie ujęliśmy również zakup środków do dezynfekcji.