Wydrukuj tę stronę

Podokręg Zabrze

JAK ROZUMIEĆ ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW Z DNIA 21 GRUDNIA?

1/01/2021 07:00 Barbara Knebel
JAK ROZUMIEĆ ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW Z DNIA 21 GRUDNIA?

W nawiązaniu do licznych pytań, wywołanych publikacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku informujemy, że PZPN wystosował do Ministerstwa Zdrowia prośbę o interpretację przepisów.


Na ten moment kluby chcące uzyskać zaświadczenie o członkostwie w Polskim i Śląskim ZPN powinny kierować maile na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W rozporządzeniu czytamy:

Prowadzenie działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w PKD w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne:
wyłącznie w przypadku sportu zawodowego* lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Wymieniony w rozporządzeniu "polskim związkiem sportowym", w myśl ustawy o sporcie, jest PZPN. Departament Rozgrywek Krajowych, na prośbę zainteresowanego klubu potwierdzi członkostwo i udział w rozgrywkach organizowanych przez PZPN oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

Jednocześnie informujemy, że ani PZPN ani Śląski Związek Piłki Nożnej nie jest organem mogącym wyrazić zgodę na organizację treningów, gdyż zgodnie z wspomnianym rozporządzeniem, ograniczenie w korzystaniu z infrastruktury sportowej wynika z rozporządzenia rządowego.

Nowe regulacje w obszarze sportu TUTAJ.