HLPZ

Piłkarskie święto dla małych i dużych

1/03/2020 19:00 Piotr Skorupa

W ciągu ponad 12-godzinnego dnia finałowego NGK Halowej Ligi Podokręgu Zabrze - łącznie z meczem pokazowym - na parkiecie Areny Gliwice zaprezentowało się około czterystu piłkarzy w każdej kategorii wiekowej.


Kilkumiesięczne rozgrywki, których celem jest urozmaicenie „martwego” okresu zimowego w Podokręgu Zabrze wystąpiło łącznie 190 drużyn. Od najmłodszych skrzatów, przez żaki, orliki, młodziki, trampkarzy, juniorów, po seniorów. Najlepsi w każdej z tych kategorii mieli okazję - po raz drugi z rzędu - wystąpić w Arenie Gliwice, która sprawia, że ranga tej imprezy zdecydowanie wzrosła.
Warto podkreślić, że po raz kolejny w programie dnia finałowego znalazł się mecz pokazowy, a także akcja charytatywna mająca na celu pomóc dzieciom z oddziałów onkologicznych. Owa akcja to przede wszystkim licytacja atrakcyjnych gadżetów piłkarskich i siatkarskich (m.in. koszulki Ronaldo - uzyskano rekordową kwotę 3200 zł, reprezentacji Polski, Chelsea, Manchesteru United).

Wracając do meczu pokazowego, kibice mogli zobaczyć zarówno byłych, jak i obecnych piłkarzy, samorządowców, przedsiębiorców, czy też działaczy sportowych.
Mecz pokazowy to konfrontacja „Chłopaków z Podokręgu” z „Przyjaciółmi Podokręgu Zabrze”. Zespoły prowadzili Henryk Kula (prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej) i Jarosław Bryś (prezes Podokręgu Zabrze), natomiast na parkiecie zaprezentowali się: Kamil Kosowski, Jarosław Kaszowski, Adrian Sikora, Andrzej Bledzewski, Bartłomiej Nawrat, Błażej Korczyński, Wojciech Kędziora,a także Damian Stolarczyk (Concord MDJ), mecenas Witold Walkowski, Rusłan Laszczowski (Hair Talk extensions), Patryk Dyński (DuoLife), Marek Śliboda (Marco), Rafał Kędzior (FairSport), Kamil Król (Eurotech), Jerzy Penderecki (Ministerstwo Śledzia i Wódki), Andrzej Piecuch (Fundacja Powiatowe Dzieci), Marek Pszonak (przewodniczący Rady Miasta Gliwice), Marcin Kiełpiński (radny Rady Miasta Gliwice), Dariusz Wójtowicz (prezydent Mysłowic), Leszek Żogała (wójt Gierałtowic), Maciej Gogulla (wójt Pilchowic), Krzysztof Dudziński (przewodniczący Rady Miasta Będzin), Tomasz Woźniczko (Tomex), Paweł Strumiński (sędzia Sądu Rejonowego), Wojciech Kijewski (społecznik), Marek Mnich (przewodniczący Ogólnopolskich Związków Zawodowych Solidarność 80), Piotr Dwulatek (NGK Ceramics), mecenas Robert Dopierała, Tomasz Czok (prezes GSF Gliwice) oraz gość specjalny - Czesław Mozil.
Mecz zakończył się wygraną „Przyjaciół Podokręgu” 4:3, a na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Kędziora i Sikora, a także Kaszowski, Czok i Dudziński.

Wróćmy do finałów NGK HLPZ. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali:
- skrzaty
1. KS 94 Rachowice
2. Akademia Piłkarska Bumerang 1
3. Akademia Górnika Zabrze 1
4. Akademia Górnika Zabrze 3
Najlepszy bramkarz: Franek Machnik (Rachowice)
Najlepszy zawodnik: Kuba Otwinowski (Górnik 1)
Król strzelców: Tomasz Malinowski (Bumerang)

- żaki
1. Akademia Górnika Zabrze 2
2. MKS Zaborze Zabrze 3
3. KS 94 Rachowice
4. MKS Zaborze Zabrze 2
5. Futsal Akademia Pyskowice 4
6. UKS Ruch Radzionków
7. AP Team Gliwice 1
8. Akademia Górnika Zabrze 1
Najlepszy bramkarz: Kamil Bordoliński (Zaborze)
Najlepszy zawodnik: Allan Witkowicz (Zaborze)
Król strzelców: Franciszek Tlatlik (Pyskowice)

- orliki
1. APN Knurów 2
2. APN Knurów 1
3. MKS Zaborze Zabrze 2
4. KS 94 Rachowice
5. SWSM Promotor Zabrze 3
6. AP TEAM Gliwice 2
7. MKS Zabrze Kończyce 2
8. GKS Piast Gliwice 3
Najlepszy bramkarz: Mateusz Benek (APN)
Najlepszy zawodnik: Wiktor Molak (APN)
Król strzelców: Denis Pogorzelec (Promotor)

- młodziki
1. UKS Milenium Gliwice 1
2. AP Team Gliwice 1
3. GSF Gliwice 1
4. KS 94 Rachowice
5. LKS Pogoń Ziemięcice
6. Futsal Akademia Pyskowice 2
Najlepszy bramkarz: Sebastian Królewicz (Milenium)
Najlepszy zawodnik: Florian Jatta (AP Team)
Król strzelców: Sebastian Dziuba (Pyskowice)

- trampkarze
1. MKS Zaborze Zabrze 5
2. MKS Zaborze Zabrze 2
3. LKS Jedność 32 Przyszowice
4. MKS Zaborze Zabrze 4
Najlepszy bramkarz: Dawid Skonieczny (Zaborze)
Najlepszy zawodnik: Paweł Iwaniak (Zaborze)
Król strzelców: Kacper Cieślik (Zaborze)

- juniorzy
1. MKSR Czarni Pyskowice 1
2. LKS Amator Rudziniec 2
3. UKS Milenium Gliwice
4. MKSR Czarni Pyskowice 2
Najlepszy bramkarz: Paweł Imiel (Rudziniec)
Najlepszy zawodnik: Szymon Bielecki (Pyskowice)
Król strzelców: Jan Bartniczek (Pyskowice)

- seniorzy
1. LKS Jedność 32 Przyszowice 1
2. LKS Jedność 32 Przyszowice 2
3. LKS Przyszłość Ciochowice
4. KS Sośnica Gliwice
Najlepszy bramkarz: Tomasz Szindler (Przyszowice)
Najlepszy zawodnik: Piotr Szołtysek (Przyszowice)
Król strzelców: Mateusz Raczyński (Ciochowice)