Polityka Bezpieczeństwa Dzieci w Śl.ZPN

Przygotowany dokument składa się z zestawu dobrych praktyk i wytycznych, które mają zminimalizować ryzyko nadużyć i wprowadzić w organizacjach sportowych, zasady postępowania dla trenerów, współpracowników, rodziców i dzieci. Zwracamy uwagę na ryzyka związane z bezpieczeństwem dzieci podczas aktywności sportowych, obozów, wyjazdów, korzystania z szatni czy internetu. Przygotowane zasady i wytyczne są gotowe do wprowadzenia w każdej organizacji. Musimy dążyć do współpracy wszystkich uprawnionych organów i podmiotów, by móc skutecznie przeciwdziałać wszelkim nadużyciom.

W Polityce Bezpieczeństwa Dzieci znaleźć można także procedury i zasady postępowania w przypadku wystąpienia nadużyć. Dokument wskazuje, na co zwrócić uwagę, jak rozpoznawać nadużycia, jak rozmawiać z dzieckiem, jak i gdzie zgłaszać przejawy nadużyć oraz jakie instytucje mogą pomóc w sytuacjach, które wymagają reakcji.

Koordynatorem Bezpieczeństwa Dzieci w Śląskim ZPN jest Marzena Tarnowska, adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.